דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

חדשנות טכנולוגית בתעשייה המוכוונת לאתגרי המגזר הציבורי

המסלול לעידוד חדשנות טכנולוגית בתעשייה המוכוונת לאתגרי המגזר הציבורי הושק על ידי רשות החדשנות במסגרת המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית" של המשרד לשוויון חברתי. המסלול מהווה כלי נוסף של הממשלה לתמרוץ חדשנות באמצעות רכש מקדים של פתרונות טכנולוגיים חדשניים. 

מסלול זה מציע שני ערוצי תמיכה:

  1. מסלול קדם מו"פ המיועד להוכחת היתכנות טכנולוגית ו/או ישימות עסקית של רעיון לפיתוח מוצר/ שירות/ תהליך או שיפור מהותי במוצר/ שירות/ תהליך קיים.
  2. מסלול מו"פ "חדשנות במגזר הציבורי" לתהליך מחקר ופיתוח של מוצר/ שירות/ תהליך חדש, או שיפור מהותי במוצר/ שירות/ תהליך קיים.

מטרת המסלול:
זיהוי ופרסום האתגרים הציבוריים הדורשים מענה ותמיכה; סיוע ליזמים לפתח מוצרים ותהליכים שייתנו מענה לאתגרי המגזר הציבורי וצרכיו באמצעות טכנולוגיות חדשניות; תוצרי המסלול יאפשרו שיפור איכות השירות שנותנים משרדי ממשלה או גופים ציבוריים, לרבות הנגשה טובה יותר של שירותים לציבור, הקטנת הביורוקרטיה הממשלתית, הגנה על מידע ציבורי והנגשת מידע לציבור.

למי מיועד המסלול?
לחברות ישראליות פרטיות או יזמים ישראלים המבקשים לפתח, לייצר ולמסחר מוצרים, שירותים ותהליכים שייתמכו במטרות המסלול. הבקשות להצטרפות למסלול ייבחנו לפי אמות מידה של חדשנות טכנולוגית ומתן מענה לצרכים המוגדרים כמועדפים על ידי הקרן לחדשנות המגזר הציבורי.

מה מקבלים?
> למסלול קדם מו"פ -
תמיכה כספית בשיעור של עד 90% מהתקציב המאושר ועד למענק בסך של 300,000 שקלים, לתקופה של עד 18 חודשים.
> למסלול מו"פ - תמיכה כספית בשיעור של עד 50% מהתקציב המאושר ועד למענק בסך של 4 מיליון שקלים לתקופה של עד 24 חודשים.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?
> מודל מימון אטרקטיבי:
המסלול מציע השתתפות בסיכונים הכרוכים בתהליך הפיתוח, אך לא ברווחים או בהצלחות עתידיות. חברה נתמכת תחזיר לרשות החדשנות את המימון שקיבלה, על ידי תשלום תמלוגים ממכירות, רק אם המיזם הצליח להגיע לשלב המסחור.
> בלי תמלוגים: מכירות למדינה, לחברות ממשלתיות ולתאגידים ציבוריים בישראל אינן חייבות בתשלום תמלוגים.
> לקוח ראשון משמעותי: הממשלה יכולה לאפשר "ניסוי שטח" בהיקף נרחב ועל בסיס תשתיות לאומיות. הצלחה בהוכחת ההיתכנות ומכירה ללקוח ממשלתי מהווה מקפצה ללקוחות ולשווקים נוספים בארץ ובעולם.

איך מגישים בקשה?
בטרם הגשת הבקשה – יש לקרוא בעיון את תנאי המסלול המפורטים באתר רשות החדשנות.
יש למלא את טפסי הבקשה המקוונים, בהתאם להנחיות הנמצאות באתר ולפי גודל החברה. בנוסף לבקשה המקוונת – יש למלא את טופס ההצהרה וההרשאה ולשלוח אותו בדואר.

לפרטים וליצירת קשר:
הזירה החברתית-ציבורית

דוא"ל: SC@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: חדשנות טכנולוגית בתעשייה המוכוונת לאתגרי המגזר הציבורי 

 

 

יוזמות ותכניות נוספות

הטבות מס לחברות ולמשקיעים  ●  עידוד חברות היי-טק להנפיק בבורסה בישראל  ●  התכנית הלאומית להשבת אקדמאים - חוזרים לתעשייה ולאקדמיה


 

סימנייה