דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

הסכמי מסגרת של האיחוד האירופי - תכנית הורייזן 2020

תכנית הורייזן 2020 – שת"פ במו"פ וחדשנות בתכנית המסגרת האירופית

הורייזן 2020 היא תכנית המסגרת למחקר וחדשנות של האיחוד האירופי והיא הפלטפורמה הגדולה בעולם למימון מחקר, פיתוח וחדשנות. תכנית זו פועלת בשנים 2014-2020 ותקציבה הכולל עומד על כ-77 מיליארד אירו. ישראל שותפה מלאה לתכנית וגופים ישראלים רשאים להגיש בקשות לקבלת מענקים.

התכנית מממנת:

מאגדים (קונסורציום) בין לפחות שלושה שותפים משלוש מדינות שונות לפעילות מו״פ וחדשנות. השותפים יכולים להיות מהתעשייה, האקדמיה, מכוני מחקר, ארגונים ציבוריים ופרטיים וכל ישות משפטית רלוונטית לפעילות המאגד.
חוקרים מצטיינים עבור מחקר פורץ דרך באמצעות תכנית ה-ERC
חברות קטנות ובינוניות באמצעות כלי ה-A.SME Instrument
ניידות חוקרים באמצעות תכנית מארי סקוודובסקה קירי.

למי מיועדת התכנית?

כל גוף או ישות משפטית שיפיקו תועלת משיתוף פעולה בתהליכי מחקר, פיתוח וחדשנות בינלאומיים: חברות, חברות הזנק, תאגידים, מוסדות מחקר ואקדמיה, משרדי ממשלה, בתי חולים, רשויות עירוניות, מלכ״רים ועוד.

כיצד ניתן להגיש בקשות לקבלת מענקים?

במסגרת התכנית מתפרסמים קולות קוראים בתכניות השונות. בחלק מהתכניות מתפרסמים מספר קולות קוראים בשנה, ובחלק קול קורא אחד בשנה.
אינפורמציה על הקולות קוראים ניתן למצוא בפורטל הנציבות Participant Portal EC

מה מקבלים?

אפשרות לממש פרויקטים עתירי חזון וממון.
מענק כספי לביצוע הפרויקט ללא ויתור על קניין רוחני.
מענק ללא חובת תמלוגים.
> גישה להלוואות מסובסדות מהבנק האירופי להשקעות (European Investment Bank - EIB)
גישה לכל הידע הנוצר בפרויקט.
מעורבות בקביעת סטנדרטים בינלאומיים.
הידברות עם מתווי מדיניות מחקר וחדשנות אירופים.
חשיפה ושותפות לטכנולוגיות חדישות.
יצירה והעמקה של שיתופי פעולה הנובעים מגיבוש קבוצות המחקר.
יצירת רשת עסקית המגדילה את הנגישות לשווקים באירופה.
פתיחת שווקים חדשים.
העמקת ההיכרות ומודיעין עסקי על לקוחות, ספקים ומתחרים.

פרטים נוספים באתר התכנית: www.iserd.org.il

 

מסלול להגברת השתתפות תאגידים ישראליים בתכנית המסגרת האירופית - הורייזן 2020

כחלק מהמאמצים לעזור ולעודד גופים ישראלים לגשת לקולות הקוראים של תכנית המסגרת, ותכניות בהן קיים מימון משותף של תכנית המסגרת האירופית, יזמה רשות החדשנות הקמת מסלול לתמיכה בחברות לחיפוש שותפים ולהגשת בקשות איכותיות לתכנית המסגרת וכן מסלול לתמיכה במעורבות ארוכת טווח בתכנית זו.

מטרת המסלול:

המסלול מספק תמיכה לחברות המעוניינות להגיש בקשה לתכנית המסגרת של האיחוד האירופי – הורייזן 2020.

למי מיועד המסלול?

לתאגידים ישראליים המעוניינים להשתתף בתכנית הורייזן 2020. 

מה מקבלים?

> מסלול 37 א: מיועד לתאגידים המעוניינים להגיש בקשות לתכניות מחקר ופיתוח של האיחוד האירופי במסלול מאגדים או במסלול 2 SME Instrument Phase בלבד. במסלול זה שיעור המענק יהיה 75% מההוצאות המאושרות של עד 40,000 שקלים, הכוללות נסיעות לחו“ל, השתתפות בכנסים לחיפוש שותפים והתקשרות עם יועץ מאושר לכתיבת הבקשה. התאגיד יהיה זכאי לקבל מענק אחד בלבד לכל מסלול שצוין בכל מהלך תכנית הורייזן.

> מסלול 37 ב: מיועד לחברות נבחרות לצורך השתתפות ארוכת טווח בתכנית המסגרת האירופית. התמיכה ניתנת לתקופה של שנה עד שלוש שנים, והחברה תקבל מענק של 85% עבור הוצאות מאושרות של עד 70,000 שקלים לצורך השתתפות באיגודים תעשייתיים באירופה, נסיעות והשתתפות באירועים למציאת שותפים והתקשרות עם יועץ מאושר לכתיבת הבקשה.

פרטים נוספים באתר התוכנית: www.iserd.org.il

תכניות אירופיות לתמיכה מקבילה

תכנית יורוסטארס (EUROSTARS)

תכנית מימון לפרויקטים אירופיים דו-לאומיים ורב-לאומיים, המופעלת על ידי ארגון יוריקה. המדינות המשתתפות בתכנית מקצות מדי שנה סכום כסף מסוים למימון בקשות במסגרת תכנית זו. התכנית מתמקדת בחברות קטנות ובינוניות. המגיש הראשי של הבקשה חייב להיות חברה מסוג זה, ויש להקצות לפחות 50% מתקציב הבקשה לאותה חברה. ליורוסטארס שני מועדי הגשה בשנה, בדרך כלל בפברואר-מרץ ובספטמבר. בדיקת ההגשות מתבצעת על ידי חבר שופטים בבריסל. ההצעות הנבחרות מובאות לרשויות המימון הלאומיות במדינות הרלוונטיות.

תכנית יוריקה (EUREKA)

תכנית יוריקה נוצרה כיוזמה בין-ממשלתית בשנת 1985, בשאיפה לשפר את התחרותיות הקיימת בתעשייה באמצעות תמיכתה בעסקים, מרכזי מחקר ואוניברסיטאות המבצעים פרויקטים כלל-אירופיים לפיתוח מוצרים, תהליכים ושירותים חדשניים. כיום ישראל לוקחת חלק במעל ל-10% מתיקי הפרויקט של התכנית. דרך המסגרת של יוריקה חברות ישראליות יכולות להשתתף ולקבל מימון לפרויקטים משותפים דו-לאומיים ורב-לאומיים מבין 40 המדינות החברות בתכנית (בין אם לישראל יש או אין הסכם דו-צדדי עם המדינה).

לפרטים ויצירת קשר: www.iserd.org.ilסימנייה