דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

תכניות דו-לאומיות לתמיכה מקבילה

התכניות הדו-לאומיות לתמיכה מקבילה הן נגזרות של הסכמי G2G בינלאומיים והסכמי ביצוע בין סוכנויות ממשלתיות ואזוריות המהוות פלטפורמות לקידום חדשנות טכנולוגית בין גופי תעשייה ומחקר. 

רשות החדשנות מפעילה יחד עם גופי מימון למו"פ וחדשנות, במדינות, פרובינציות וערים מובילות ומרכזיות באסיה, צפון ודרום אמריקה, אירופה ואוסטרליה.

מטרת התכנית:
קידום שיתופי פעולה בינלאומיים במחקר ובפיתוח מבוססי חדשנות, במטרה להגביר את כושר התחרות והיתרון היחסי של החברות הישראליות בשוק העולמי. מלבד קבלת מענק כספי המאפשר לפזר את הסיכון הקיים במימון הפרויקט, התכנית מציעה גם סיוע בחיפוש שותפים טכנולוגיים ועסקיים ותמיכה ממשלתית בפרויקט.

 

למי מיועדת התכנית?
לחברות תעשייתיות טכנולוגיות בכל ענפי התעשייה אשר מעוניינות לפתח או לשדרג פיתוח של מוצרים או של תהליכי ייצור חדשניים עם שותף בינלאומי.
לחברות טכנולוגיה, לחברות סטארט-אפ ולמאגדים המעוניינים ליצור קשרים אסטרטגיים ושיתופי פעולה עם חברות וגופים בחו"ל כדי להרחיב את פעילותן, לבצע פרויקטי בטא-סייט (Beta site) והוכחת היתכנות (פיילוט), לקבל גישה לתשתיות מו"פ חדשניות בחו"ל (מעבדות, סימולטורים וכד'), לאתר מקורות מימון נוספים, לפרוץ לשווקים חדשים וליהנות מגישה לידע ולטכנולוגיה הקיימים בחו"ל.

מה מקבלים?
סיוע במציאת שותף זר ובהסדרת השת"פ.
סיוע כספי בשיעור של עד 50% מהתקציב המאושר לפרויקט למטרות מחקר ופיתוח, או לפי מסלול המימון עליו נשען הפרויקט המשותף.
בהתאם לאופיו של הסכם השת"פ בין המדינות, האישור לביצוע שיתוף הפעולה יכול להינתן גם ללא הטבה כספית (מימון עצמי של החברה המגישה).

תנאי התכניות:
התמיכה בחברות נעשית בכפוף לתנאי חוק המו"פ החלים על תכנית התמיכה הרלוונטית ובהתאם להסכמים הבינלאומיים השונים. הקריטריונים להגשת בקשות לתכניות הדו-לאומיות מפורטים בקולות הקוראים הפרטניים, וברוב המקרים כוללים את הבאים:
על המוצר או התהליך המפותחים במסגרת שיתוף הפעולה להיות חדשני, רלוונטי למסחור בשוקי היעד ובעל ערך מוסף עבור כלכלת ישראל והשותף לפרויקט.
החברות השותפות חייבות להיות בעלות יכולת ליישם את הפרויקט ואת תהליכי המחקר והפיתוח הנחוצים להשלמתו, כמו גם היכולת לממן את חלקן היחסי בתהליך הנחוץ למימוש הפרויקט.
מוסדות מחקר וגופים אקדמיים רשאים לקחת חלק בשיתוף הפעולה כקבלני משנה.
על החברות השותפות להראות כי שיתוף הפעולה ביניהן נחוץ לפיתוח טכנולוגיה בעלת ערך מוסף, הנובע מהעברת ידע בין החברות, חלוקת משאבים, תשתיות או קשרים מסחריים, יישום חדשני של טכנולוגיות קיימות בשווקים חדשים ועוד.
החברות השותפות יחתמו ביניהן על הסכם להסדרת הזכויות על קניינן הרוחני והבעלות על כל קניין רוחני חדש אשר יופק במהלך הפרויקט ומסחורו בהתאם לחוק המו"פ
יש לקרוא בעיון את רשימת התנאים המלאה הנמצאת באתר, המפרטת את חובות וזכויות החברה.

איך מגישים בקשה?
> יש להגיש את הבקשה לתמיכה בהתאם לדרישות המוצגות בקולות הקוראים המפורסמים באתר.
על בקשת המימון להיות מוגשת בשתי המדינות, בהתאם למסמכים הנדרשים על ידי כל אחד מגופי המימון.
חלטה על אישור בקשת מימון לביצוע הפרויקט מותנית בקבלת אישור גוף המימון הזר במסגרת ועדה משותפת לגופי המימון או באמצעות מנגנון תיאום אחר בין הצדדים.
לאחר שלב האישורים – הפרויקט יטופל על ידי מנגנוני קרן המו"פ או מסלולי המימון האחרים שעליהם הוא נסמך.
לשאלות ולפניות בנושא שיתופי פעולה עם מדינות פרטניות שעימן קיים הסכם דו-לאומי, או הסכמים אחרים לשיתופי פעולה בינלאומיים, ניתן לפנות לאתר הרשות לאיתור איש הקשר המתאים האחראי על האזור הגיאוגרפי המבוקש.

לפרטים וליצירת קשר:
המערך הבינלאומי

דוא"ל: IC@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: תכניות דו-לאומיות לתמיכה מקבילה

 

 

מסלול התאמת מוצרים לשווקים המתפתחים בהודו, סין, מדינות אמריקה הלטינית ואפריקה

מסלול "התאמת מוצרים" הינו מסלול מיוחד שפותח תחת התכניות הדו-לאומיות, תוך הבנת חשיבות הפעילות מול השווקים המתעוררים והצורך להקל על חברות בפעילותן מול שווקים אלו. 

מטרת המסלול:
מסלול זה מאפשר לחברות להתאים את מוצריהן לשוק היעד בהיבטים של שינוי תהליכי ייצור, רגולציה, שפה, אקלים ועוד.

למי מיועד המסלול?
לחברות טכנולוגיות בכל ענפי התעשייה, הנדרשות לבצע שינויים טכנולוגיים והנדסיים במוצר שפיתחו לטובת התאמתו לשווקים המתפתחים בהודו, סין, אמריקה הלטינית או אפריקה.

מה מקבלים?
מסלול זה מציע תמיכה ומימון של עד 50% לחברות הנדרשות לבצע שינויים במוצרים שלהן ולערוך בהם התאמות טכנולוגיות והנדסיות בהתאם לתקנים ולצרכים של שוק היעד המתפתח.

> ההוצאות המוכרות במסגרת מסלול זה כוללות: שדרוג/שינוי תהליכי יצור, התאמה לרגולוציה, הקמת אתר פיילוט (beta site) ו-utility patent ועוד.

 

תנאי המסלול:
למסלול ניתן לגשת עם שותף זר או בלי שותף, אך חשוב לזכור כי שותף יכול לסייע בהבנת צרכי השוק ולהגדיל את סיכויי המסחור בשוק היעד.

איך מגישים בקשה?
כדי להגיש בקשה יש לפנות למחלקה הגיאוגרפית המתאימה.

לפרטים נוספים ויצירת קשר:
המערך הבינלאומי

דוא"ל: IC@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: מסלול התאמת מוצרים 

 

סימנייה