דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

קרן המו"פ – תמיכה במחקר ופיתוח תחרותיים ועידוד חדשנות טכנולוגית

זהו המסלול המרכזי המיועד לתמיכה במו"פ תעשייתי לפיתוח מוצרים תחרותיים ותהליכים חדשניים. קרן המו"פ, המעניקה את התמריץ הכספי הגדול ביותר מטעם ממשלת ישראל לפעילויות מחקר ופיתוח, מספקת לחברות מסחריות בכל התחומים תמיכה בתהליכי פיתוח של מוצרים חדשים או בשדרוג טכנולוגיה קיימת. התמיכה מוצעת לכלל העסקים בישראל, על כל ענפיהם ובכל שלבי המו"פ. 

מטרת המסלול:
הקרן מעודדת חדשנות טכנולוגית במטרה לחזק ולקדם את המשק הישראלי ומציעה מסלולים ייעודיים ותמיכה בתחומים מועדפים: מו"פ בחברות גדולות בפריפריה, מרכזי פרויקטים של חברות רב-לאומיות, תעשייה מסורתית, ננו-טכנולוגיה, ביו-טכנולוגיה, מו"פ בתחום הקלינטק, מו"פ בתחום אבטחת הסייבר בשת"פ עם המטה הקיברנטי במשרד ראש הממשלה, הסדר מו"פ גנרי לפיתוח תשתיות ידע בחברות גדולות, שיתופי פעולה עם תאגידים רב-לאומיים, התאמת מוצרים לשווקים הסיני, הברזילאי וההודי ושת"פ בינלאומי לתמיכה מקבילה במו"פ.

למי מיועד המסלול?
לחברות ישראליות בכל ענפי התעשייה, המעוניינות לפתח או לשדרג מוצרים או לשכלל תהליכי ייצור מקומיים.

מה מקבלים?
> תמיכה כספית בשיעור של 20%-50% מהוצאות המו"פ המאושרות.
> חברות הפועלות באזורי פיתוח זכאיות לתוספת תמיכה של 10%.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?
מודל מימון אטרקטיבי:
קרן המו"פ מעניקה הטבות כספיות בהיקפים משמעותיים. היא משתתפת בסיכונים הכרוכים בתהליך הפיתוח של החברה, אך לא ברווחים או בהצלחות עתידיות. על החברות הזוכות בהטבות להחזיר לרשות החדשנות את המימון שקיבלו, על ידי תשלום תמלוגים ממכירות, רק אם המיזם הצליח להגיע לשלב המסחור.

מו"פ ארוך טווח: הקרן מאפשרת עיסוק במו"פ ארוך טווח לפיתוח מוצרים עתידיים וטכנולוגיות חדשניות המקנים לחברה יתרון תחרותי ויכולת חדירה לשווקים חדשים.

תמיכה שהיא תו איכות: תמיכת רשות החדשנות, הניתנת רק לאחר הערכה מקצועית מקיפה של הפרויקט, מהווה תו איכות לחברות בתעשייה ומקלה עליהן לגייס משקיעים בהמשך הדרך.

איך מגישים בקשה?
> בטרם הגשת הבקשה - יש לקרוא בעיון את רשימת התנאים המלאה הנמצאת באתר, המפרטת את חובות וזכויות החברה.
יש למלא את המסמכים והטפסים המקוונים, הנמצאים באתר, בהתאם לגודל החברה. בנוסף, יש להדפיס ולחתום על טופס ההצהרה וההרשאה (הנמצא גם הוא באתר) ולשלוח אותו בדואר.

לפרטים וליצירת קשר:
זירת חברות בצמיחה

דוא"ל: GR@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: קרן המו"פ

 

מסלול סיוע להשקעות בפרויקטים להתייעלות אנרגטית ולהפחתת פליטות גזי חממה

ממשלת ישראל קבעה יעדים לאומיים להתייעלות אנרגטית ולהפחתת פליטות גזי חממה. לשם כך, הוחלט על תכנית לתמיכה בהשקעות בפרויקטים בתחומים אלו בסך כולל של 300 מיליוני שקלים בשנים 2016-2019. 

במסגרת תכנית זו, נוצר מסלול ייעודי לתמיכה רחבה יותר מהמסלול הרגיל בפרויקטים המבצעים התקנות מסחריות ראשונות של טכנולוגיות ישראליות חדשות. מסלול הסיוע מופעל על ידי רשות החדשנות בשיתוף פעולה עם מרכז ההשקעות ועם המשרד להגנת הסביבה.

מטרת המסלול:
לעודד ביקוש לטכנולוגיות קלינטק ישראליות חדשניות ופיתוח תעשייה ישראלית עתירת ידע בתחום התייעלות אנרגטית והפחתת פליטות גזי חממה.

למי מיועד המסלול?
לגורמים המיישמים טכנולוגיות ישראליות חדשות בתחומי התייעלות אנרגטית והפחתת פליטות גזי חממה.

מה מקבלים?
תמיכה בשיעור 40% מעלות ההתקנה.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?
תמיכה גדולה משמעותית ופוטנציאל יישומי:
כדי ליישם טכנולוגיות חדשניות בעלות פוטנציאל, לייצר ערך כלכלי וסביבתי ולקבל תמיכה בשיעור 40% במסלול הייעודי, לעומת תמיכה בשיעור 20% מעלות ההתקנה במסלול הרגיל.

איך מגישים בקשה?
טפסי הגשה הבקשה לסיוע מפורסמים באתרי האינטרנט של הגופים המעורבים - רשות החדשנות, מרכז ההשקעות והמשרד להגנת הסביבה.

לפרטים וליצירת קשר:
זירת חברות בצמיחה

דוא"ל: GR@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: מסלול להפחתת פליטות גזי חממה

 

סימנייה