דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

מסלול תנופה

מסלול תנופה מיועד ליזמים בראשית דרכם המעוניינים לגבש ולקדם רעיון טכנולוגי חדשני לשלב המחקר והפיתוח בו יוכלו לגייס מימון להמשך פיתוח ומסחור המיזם. 

מטרת המסלול: סיוע להוכחת היתכנות טכנולוגית וישימות עסקית של המיזם.

למי מיועד המסלול?
יזמים פרטיים
חברות חדשות הרשומות בישראל

מה מקבלים?
המענק הניתן במסגרת מסלול תנופה הוא בשיעור של עד 85% מהתקציב המאושר ועד לתקרת מענק של 200,000 שקלים לתקופה של עד שנתיים.
כספי המענק משמשים לבניית אב-טיפוס, להגנה על קניין רוחני ולפיתוח עסקי ראשוני.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?
תנאים נוחים ליזם: היזם אינו מחויב לעזוב את מקום עבודתו או להקים חברה כתנאי לקבלת תמיכה במסגרת תנופה. היזם לא נדרש לוותר על זכויותיו במיזם או להקצות מניות למדינה בתמורה למענק.

תמיכה שהיא תו איכות: תמיכת תנופה מאפשרת ליזם לבחון את כדאיות המיזם ומשקפת הבעת אמון מקצועית ואובייקטיבית בפוטנציאל הגלום במיזם - כך יכול היזם לגייס הון נוסף בסיוע המימון הראשוני.

המשכיות ברשות החדשנות: לאחר תקופת התמיכה במסגרת תנופה, רשאי המיזם לפנות לאחד ממסלולי הסיוע הנוספים שמציעה רשות החדשנות: חממות טכנולוגיות, חברות מתחילות, קרן המו"פ, קרנות דו-לאומיות ועוד.

איך מגישים בקשה?
הגשת הבקשה נעשית בהתאם לנוהל הגשת הבקשות ברשות החדשנות המפורט באתר האינטרנט.
לפני הגשת הבקשה - יש לעיין ברשימת התנאים המחייבים את מקבלי המענק בתכנית הרלוונטית, המפורטת באתר רשות החדשנות.

לפרטים וליצירת קשר:
זירת הזנק

דוא"ל: SU@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: מסלול תנופה – סיוע ליזמים בראשית דרכם

 

מסלול החממות

מסלול החממות מיועד ליזמים המעוניינים להקים חברת הזנק על בסיס רעיון טכנולוגי חדשני. חממה טכנולוגית מהווה מרכז יזמות שתפקידו להשקיע בחברות בתחילת דרכן ולהעניק להן תמיכה ניהולית, טכנולוגית ועסקית. החממה מציעה מסגרת תומכת להקמת החברה ופיתוח הרעיון לכדי מוצר מסחרי. 

כיום ישנן 18 חממות טכנולוגיות וחממה ביו-טכנולוגית אחת, הנמצאות בבעלות פרטית של גופים חזקים - קרנות הון סיכון, חברות רב-לאומיות, משקיעים פרטיים ועוד. החממות נבחרות באמצעות הליכים תחרותיים לתקופת זיכיון של שמונה שנים ופרושות בכל רחבי הארץ.
רשימת החממות הטכנולוגיות הפעילות ברחבי הארץ מופיעה באתר האינטרנט של רשות החדשנות.

מטרת המסלול:
לתמוך ביזמים, בעלי רעיון טכנולוגי חדשני בשלב התחלתי של מחקר ופיתוח, המעוניינים להקים חברת הזנק וזקוקים לתמיכת החממה כדי להפחית את הסיכונים במיזם ולהגיע לאבן דרך מימונית משמעותית.

למי מיועד המסלול?
יזמים פרטיים המעוניינים להקים חברות הזנק במסגרת החממה
חברות חדשות הרשומות בישראל

מה מקבלים?
המענק הניתן במסגרת מסלול החממות הוא בשיעור של 85% מהתקציב המאושר ועד לתקרת תקציב של שלושה וחצי מיליון שקלים לתקופת פעילות של עד שנתיים (בהתאם לסוג הפרויקט והמיקום הגיאוגרפי של החממה). ניתן לקבל מענק נוסף לשנה שלישית בהתאם להוראות המסלול.
המענק במסגרת חממה ביו-טכנולוגית הינו בשיעור של 85% מהתקציב המאושר ועד לתקרת תקציב של 8.1 מיליון שקלים לתקופת פעילות של שלוש שנים.
השקעת מימון משלים לתמיכת המדינה על ידי החממה בשיעור של 15% מהתקציב המאושר המשלים 100% מסך התקציב. לא נדרשת כל השקעה כספית מצד היזם.
מערך סיוע מקיף מהחממה הכולל: מקום פיזי ותשתיות, שירותים אדמיניסטרטיביים, הנחיה טכנולוגית ועסקית, ייעוץ משפטי ונגישות לשותפים, משקיעים נוספים ולקוחות פוטנציאליים.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?
תנאים נוחים ליזם: היזם לא נדרש להקים חברה בטרם אושר המיזם על ידי רשות החדשנות. החממה מספקת ליזמים את כל התשתית הדרושה להקמת החברה ולפיתוח המיזם.

שותפה מנוסה: החממה היא שותפה בעלת ניסיון והתמחות בהובלת חברות הזנק והבאתן לשוק. היא משקיעה השקעות המשך בחברות שבגרו ועזבו את החממה ומסייעת להן בגיוס כספים ובהיערכות לשיווק של המוצר, כולל החדירה לשווקי היעד.

אדמיניסטרציה: החממה מטפלת בקשר השוטף עם רשות החדשנות ומאפשרת ליזמים להתמקד במחקר, פיתוח וקידום החברה.

איך מגישים בקשה?
יש לפנות באופן ישיר אל החממות. החממה תבצע בדיקה ראשונית. אם המיזם אושר - היא תגיש בקשה לתמיכה לרשות החדשנות.
ועדת ההזנק דנה במיזם. אם הוא מאושר – תוקם חברה עבור המיזם וניתן יהיה להתחיל בביצוע.

לפרטים וליצירת קשר:
זירת הזנק
דוא"ל: 
SU@innovationisrael.org.il
פרטים באתר רשות החדשנות: מסלול החממות

 

סימנייה