דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

מסלול החממות

מסלול החממות מיועד ליזמים המעוניינים להקים חברת הזנק על בסיס רעיון טכנולוגי חדשני. חממה טכנולוגית מהווה מרכז יזמות שתפקידו להשקיע בחברות בתחילת דרכן ולהעניק להן תמיכה ניהולית, טכנולוגית ועסקית. 

החממה מציעה מסגרת תומכת להקמת החברה ופיתוח הרעיון לכדי מוצר מסחרי. החממות נבחרות באמצעות הליכים תחרותיים לתקופת זיכיון של שמונה שנים ופרושות בכל רחבי הארץ. רשימת החממות הטכנולוגיות הפעילות בישראל מופיעה באתר רשות החדשנות.

מטרת המסלול:

לתמוך ביזמים, בעלי רעיון טכנולוגי חדשני בשלב התחלתי של מחקר ופיתוח, המעוניינים להקים חברת הזנק וזקוקים לתמיכת החממה כדי להפחית את הסיכונים במיזם ולהגיע לאבן דרך מימונית משמעותית.

למי מיועד המסלול?

יזמים פרטיים המעוניינים להקים חברות הזנק במסגרת החממה.
חברות הזנק ישראליות חדשות בבעלות יזמים פרטיים המעוניינות לפתח מוצר מסחרי.
> מוסדות מחקר המעוניינים להקים עם החממות חברות על בסיס מחקרים פורצי דרך.
> גופים המעוניינים להקים בישראל חממות טכנולוגיות

מה מקבלים?

המענק הניתן במסגרת מסלול החממות הוא בשיעור של 85% מהתקציב המאושר ועד לתקרת תקציב של 3.5 מיליון שקלים, לתקופת פעילות של עד שנתיים ועד לתקרה של6מיליון שקלים לתקופת פעילות של שלוש שנים)בהתאם לסוג הפרויקט והמיקום הגיאוגרפי של החממה(.בנוסף לתקציב מוגדל לחברות המבצעות את הפרויקט באזור פיתוח א׳.
המענק במסגרת חממה ביו-טכנולוגית הינו בשיעור של 85% מהתקציב המאושר ועד לתקרת תקציב של 8.1 מיליון שקלים לתקופת פעילות של שלוש שנים.
השקעת מימון משלים לתמיכת המדינה על ידי החממה בשיעור של 15% מהתקציב המאושר המשלים 100% מסך התקציב. לא נדרשת כל השקעה כספית מצד היזם.
מערך סיוע מקיף מהחממה הכולל: מקום פיזי ותשתיות, שירותים אדמיניסטרטיביים, הנחיה טכנולוגית ועסקית, ייעוץ משפטי ונגישות לשותפים, משקיעים נוספים ולקוחות פוטנציאליים.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?

תנאים נוחים ליזם: היזם לא נדרש להקים חברה בטרם אושר המיזם על ידי רשות החדשנות. החממה מספקת ליזמים את כל התשתית הדרושה להקמת החברה ולפיתוח המיזם.

שותפה מנוסה: החממה היא שותפה בעלת ניסיון והתמחות בהובלת חברות הזנק והבאתן לשוק. היא משקיעה השקעות המשך בחברות שבגרו ועזבו את החממה ומסייעת להן בגיוס כספים ובהיערכות לשיווק של המוצר, כולל החדירה לשווקי היעד.

אדמיניסטרציה: החממה מטפלת בקשר השוטף עם רשות החדשנות ומאפשרת ליזמים להתמקד במחקר, פיתוח וקידום החברה.

תנאים אטרקטיביים: סיכון נמוך,מינוף גבוה,ודאות.

פרטים נוספים באתר התכנית: מסלול החממות

 

מסלול חברות מתחילות

מסלול חברות מתחילות מיועד לחברות הזנק המעוניינות לפתח ולקדם מיזם טכנולוגי חדשני ולחדור לשוק באמצעות גיוס השקעות מהשוק הפרטי. המסלול מציע שלושה מסלולי-משנה: מסלול רגיל, מסלול מיעוטים ומסלול חרדים. 

מטרת המסלול: 

ליצור תמריץ להשקעה בחברות מתחילות, העוסקות במחקר ובפיתוח ומהוות מרכיב חיוני בעידוד הצמיחה ובהתפתחות התעשייה עתירת הידע במדינת ישראל.

למי מיועד המסלול?

> לחברות ישראליות בתחילת דרכן - מכל ענפי התעשייה - המעוניינות לפתח או לשדרג מוצרים חדשניים ולהמשיך לפעול ולצמוח במדינת ישראל.
המסלול מציע תנאים מועדפים לחברות המוחזקות על ידי יזם או יזמים מקרב אוכלוסיית בני המיעוטים ומקרב המגזר החרדי.

מה מקבלים?

המענק הניתן במסגרת מסלול רגיל של חברות מתחילות הוא בשיעור של 50% מהתקציב המאושר (60% לחברות הפועלות באזורי פיתוח א׳ ו-75% לחברות הפועלות בעוטף עזה) ועד לתקרת מענק של 5 מיליון שקלים לתקופה של עד שנתיים.
המענק הניתן במסגרת מסלול בני מיעוטים/חרדים הוא בשיעור של 85% מהתקציב המאושר ועד לתקרת מענק של 2 מיליון שקלים. חברות במסלול זה יכולות להגיש בקשת המשך למסלול רגיל חברות מתחילות עד לתקרת מענק מצטברת של 5 מיליון שקלים לתקופה מצטברת של עד שנתיים.
לחברה שקיבלה את אישור הוועדה למיזם ניתנת האפשרות לגייס את המימון המשלים עד שישה חודשים לאחר מועד האישור.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?

עזרה בשלבי ההקמה: המסלול מאפשר לחברות הזנק צעירות להתגבר על השלבים הקשים של הקמת חברת סטארט-אפ וגיוס הון בשלב פיתוח המוצר.

תמיכה שהיא תו איכות: תמיכת רשות החדשנות ניתנת לאחר הערכה מקצועית מקיפה של הפרויקט, והיא מהווה תו איכות לחברות בתעשייה בארץ ובעולם, מסייעת לחברה להיות אטרקטיביות ומקלה עליה במאמצי גיוס משקיעים פרטיים בהמשך הדרך.

איתות חיובי למשקיעים: האפשרות לגייס את המימון המשלים עד חצי שנה לאחר אישור הפרויקט מסייעת לחברות במאמצי גיוס ההשקעה בשלבי הפעילות הראשונים.

מודל מימון אטרקטיבי: השתתפות בסיכונים הכרוכים בתהליך הפיתוח של החברה, אך לא ברווחים או בהצלחות עתידיות. החברות הזוכות בהטבות מתחייבות להחזיר לרשות החדשנות את המימון שקיבלו, על ידי תשלום תמלוגים ממכירות, אך ורק אם המיזם הצליח להגיע לשלב המסחור.

פרטים נוספים באתר התכנית: מסלול לחברות מתחילות

 

סימנייה