דילוג לתוכן

אינסוף אפשרויות לקידום החדשנות שלך

חזרה

סטארט-אפים מגוונים: מסלולי חרדים ומיעוטים

מסלולי חרדים ומיעוטים הם תת-מסלול של מסלול חברות מתחילות.

מטרת המסלול:

לתת איתות חיובי למשקיעים וליצור תמריץ להשקעה בחברות מתחילות בבעלות בן מיעוטים או חרדים, ומהוות מרכיב חיוני בעידוד הצמיחה ובהתפתחות התעשייה עתירת הידע בקרב אוכלוסיות אלו.

למי מיועד המסלול?

חברות ישראליות בתחילת דרכן,שלפחות 33% ממניותיהן מוחזקות על ידי יזם חרדי או בן מיעוטים, בכל ענפי התעשייה, המעוניינות לפתח או לשדרג מוצרים חדשניים, ולהמשיך לפעול ולצמוח במדינת ישראל.

מה מקבלים?

> מענק בשיעור של 75% מהתקציב המאושר למיזם בשנה הראשונה ו-70% בשנה השנייה.
> חברות במסלול זה יכולות להגיש בקשות המשך למסלול רגיל של חברות מתחילות עד לתקרת מענק מצטברת של 5 מיליון שקלים לתקופה מצטברת של עד שנתיים.
> אפשרות לגייס מימון משלים עד שישה חודשים לאחר מועד האישור.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?

מענקים מוגדלים עבור אוכלוסיות ייחודיות.

עזרה בשלבי ההקמה: המסלול מאפשר לחברות הזנק צעירות להתגבר על השלבים הקשים של הקמת חברת סטארט-אפ וגיוס הון בשלב פיתוח המוצר.

איתות חיובי למשקיעים: האפשרות לגייס את המימון המשלים עד חצי שנה לאחר אישור הפרויקט מסייעת לחברות במאמצי גיוס ההשקעה בשלבי הפעילות הראשונים.

מודל מימון אטרקטיבי: השתתפות בסיכונים הכרוכים בתהליך הפיתוח של החברה, אך לא ברווחים או בהצלחות עתידיות. החברות מתחייבות להחזיר לרשות החדשנות את המימון, על ידי תשלום תמלוגים ממכירות, אך ורק אם המיזם הצליח להגיע לשלב המסחור בהתאם להוראות תמלוגים.

פרטים נוספים באתר התכנית: סטארט-אפים מגוונים: מסלולי חרדים ומיעוטים

 

מסלול טכנולוגיה מסייעת עבור אנשים עם מוגבלויות

מסלול זה מעודד מחקר ופיתוח של טכנולוגיות מסייעות לאנשים עם מוגבלות. זהו מסלול ייחודי התורם לאיכות חייהם של בעלי הצרכים המיוחדים ומסייע לשילובם בחברה, בקהילה ובשוק העבודה. פיתוחים אלה מועילים לבעלי המוגבלות ובמקביל חוסכים כסף לחברה ולמדינה.

מטרת המסלול:

עידוד מחקר ופיתוח של מוצרים תעשייתיים המספקים פתרונות טכנולוגיים לאוכלוסיות עם מוגבלות, זאת כדי לאפשר לאוכלוסייה זו השתלבות בחברה ובשוק התעסוקה. מסלול זה הינו פרי שיתוף פעולה בין רשות החדשנות לבין קרנות הביטוח הלאומי.

למי מיועד המסלול?

לחברות ולמלכ"רים בישראל המעוניינים לפתח טכנולוגיות המשרתות קבוצות בעלות מוגבלויות פיזיות, שכליות או קוגניטיביות, המהוות עד 5% מהאוכלוסייה.

מה מקבלים?

> המענק המקסימלי: 900,000 שקלים לתקופה של עד 12 חודשים.
> תכנית מאושרת של תאגיד ללא כוונת רווח – 85% מהתקציב המאושר,עד גובה המענק המקסימלי.
> תכנית מאושרת של תאגיד למטרת רווח, אשר התאגד לכל היותר עד חמש שנים לפני מועד הגשת הבקשה - 65% מהתקציב המאושר עד גובה המענק המקסימלי, ו-50%-30% אם התאגד למעלה מחמש שנים לפני מועד הגשת הבקשה.

מדוע כדאי לפנות למסלול זה?

תמיכה בשיעור גבוה מהרגיל: פרויקטי מו"פ במסלול זה מקבלים תמיכה בשיעור גבוה מהמקובל לרוב ברשות החדשנות. 

פטור מתמלוגים למלכ"רים: מלכ"רים פטורים מחובת התמלוגים המחויבת ברוב מסלולי הרשות.

פרטים באתר רשות החדשנות: מסלול טכנולוגיה מסייעת עבור אנשים עם מוגבלויות

 

 

סימנייה