רשות החדשנות מציעה מגוון מסלולי שיתופי פעולה בינלאומיים במסגרת המחלקות הגיאוגרפיות (אירופה, יבשות אמריקה, אסיה-פסיפיק) והדסק לשיתופי פעולה עם תאגידים בינלאומיים. התמיכה בפרויקטי שת"פ בינלאומיים נעשית באמצעות קרנות דו-לאומיות המממנות פרויקטים משותפים של חברה ישראלית וזרה, או בתכניות תמיכה מקבילה, שבהן כל צד בפרויקט המשותף מציע מימון באמצעות המסלולים הקיימים.

תכניות ומסלולים אלה מנוהלים על ידי פורומים משותפים לרשות החדשנות (באמצעות המחלקות הגיאוגרפיות) ולארגוני העמיתים בחו"ל, המגדירים יחד את תכני התוכנית, מפרסמים קולות קוראים, מסייעים לאתר שותפים לפרויקטים ומתאמים את בדיקת הפרויקטים ואת אישורם בשני הצדדים. למעשה, המחלקות הגיאוגרפיות מסייעות ב"שידוך" בין שותפים בארץ או בחו"ל ליצירת מיזמי מו"פ משותפים, ארגון מפגשים עם חברות ומשקיעים, השתתפות בכנסים ותערוכות ועוד.

פעילות המערך הבינלאומי הינה רוחבית וחוצת-זירות, כך שקהלי היעד ממרבית הזירות יכולים ליהנות מרשת ההסכמים, התכניות והקשרים הבינלאומיים שהמערך הבינלאומי מתחזק עבור התעשייה. המערך הבינלאומי מתפקד כגשר בין כלכלות ותרבויות עסקיות ופעילותו מופנית ללקוחות ישראלים וזרים כאחד.

 

קהלי יעד:

  • לקוחות זרים: גורמי ממשל, חברות מו"פ, תאגידים רב-לאומיים, משקיעים זרים ועוד
  • לקוחות ישראליים: חברות ישראליות, אקדמיה ומכוני מחקר שמחפשים שמחפשות סיוע מקצה לקצה בחדירה לשווקים זרים
  • ממשלת ישראל: אשר מטעמה מפעילה הרשות לחדשנות (באמצעות המערך הבינלאומי) הסכמי שת"פ עם גופים מדיניים בחו"ל

מסלולי השת״פ במערך הבינלאומי